KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERİNİZ OLSUN
Kandıra Kent Meydanı Projesi Esnafa Anlatıldı
Kandıra’ya girişten Çarşı merkezine kadar olan bölgeyi güzelleştirecek olan Başkan Ünal Köken, ilçey
KANDIRA SAHİLLERİNDE BAHAR TEMİZLİĞİ BAŞLADI
Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin tüm bölgelerinde bahar temizliğine başladı
ALTININ GRAM FİYATI REKOR KIRDI
Altının gram fiyatı 167,4 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
KANDIRA'da O TABELALAR KALDIRILIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği’ kapsamında Kandıra ilçesindeki
Kançevder'in Adı Değişti
Kançevder'in Adı Değişti
  Bu haber, 05 Nisan 2016, SALI 10:37:09 tarihinde eklenmiştir.
Kançevder'in Adı Değişti Kançev-Der kongre yaptı, adı; İzkander olarak değişti, Hüseyin Öz, yeniden başkan seçildi.

Kançev-Der kongre yaptı, adı; İzkander olarak değişti, Hüseyin Öz, yeniden başkan seçildi.

Kısa adı KANÇEV-DER olan Kandıra ve Çevre Köyleri Derneği’nin olağanüstü genel kurulu bu akşam Fuar için Sivil Toplum Merkezi’nde yapıldı.

Üyelerin ilgi gösterdikleri genel kurula CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman,  DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı Ali Bilgi, KOTO’yu temsilen Meclis üyesi Batuhan Üretürk, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Istrancalılar Dernek Başkanı Kamil Terzi,  İzmit Belediyesi Meclis üyeleri Sami Çınar ve Yaşar Keskin, Kandıra Kızılay Şube Başkanı Olcay Çelik, İzsander Başkanı Halil Atay, İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Birdane, Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul ile bürokratlar katıldı.

Dönem içinde yaptıkları çalışmaları anlatan dernek başkanı Hüseyin Öz, sivil toplum örgütlerinin bazen bir dava ile bazen akrabalık ve hemşerilik bağları ile bazen de bir ideal ile hareket ettiğini, güzel olanın hepsini içinde barındırmak olduğunu söyledi. 1999 yılında kurulan derneklerinin kendi adına değil, kent adına sözü olan dernek olmak için birçok projeye imza attığını belirten Öz, “Olayları takip eden değil yön veren, sadece soru soran değil, cevapta arayan, fikri alındığında sessiz fikirlerini beyan eden değil, kamuoyunu da yön veren, farklı bir ses olmak için adım atacağız. Siyasilere yakınlığını ve uzaklığını halkın taleplerine olan yakınlığı ile belirleyecek ve ona göre tavır alacak, kentin öncelikleri önceliği olacak. Asıl meselemiz; gençler ve geleceğimiz olacak, gençlik etrafındaki kuşatılmışlıkla mücadele olacak.” dedi.

Eğitim ve ulaşım konusundaki kentin yaşadığı sıkıntıları dillendiren, çıkmak sokak arayan değil, kent adına çıkar yol ne ise onu ifade eden, kent esnafının yaşadığı AVM kıskacına insaf diyen olacaklarını belirten Öz, şöyle konuştu:“Kendinizi bu kente ait hissediyorsanız ne facenizde ne de başka bir yerde ne de söylemlerinizde farklı yerlerin özlemi olsun.

Elbetteki ülkemizin her kentini farklı kılmak mümkün değil, ama bu kent sizin aileniz olmalı diğerleri sokağınız, şehriniz. Bu kenti fırsatlar şehri değil, yaşadığımız yarınlarda da var olacağımız ve öldüğümüzde mezar taşında isim bulacağımız bir şehir olarak görüyoruz. İşte bu yüzden bu şehir hep var olmalı, bizim önceliğimiz bu olmalı ve bu kentte var olan tüm dernekler bu sevdada buluşmalıdır.”

Şener İnce’nin divan başkanlığını yaptığı genel kurulda tüzük değişikliği ile KANÇEV-DER ismi İZKAN-DER(İzmit –Kandıra Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği) olarak değiştirildi, 9 olan yönetim kurulu sayısı da 30’a çıkarıldı. 3 denetim kurul üyesi seçildi. 87 üyeden büyük bölümünün oy kullandığı genel kurulda tek aday olan ve 3 yıldır başkanlık yapan Hüseyin Öz yeniden başkan seçildi. Kongrede, hizmetleri olan derneğin eski başkanları Adnan Çıbık, Vedat Dursun, Muhammet Ertürk, Kenan Seyrek ve Musa Demir’e teşekkür plaketleri verildi.

30 KİŞİLİK YÖNETİM KURULU

Hüseyin Öz başkanlığındaki derneğin 30 kişiden oluşan yönetim kurulu şu isimler seçildi: Hüseyin Öz(Başkan), Muhammet Ertürk, Olcay Çelik, Samet  Şengöz, Levent Yağız, Lütfü Obuz, Fatih Günen, Kadir Cansever, Metin Özgül, Mehmet Kartal, Figen Çakal, Yasin Akkuş, Turgay Yılman, Yavuz Acar, Burhan Beşkeş, Bülent Afacan, Erhan Başaran, Yakup Kaya, Ahmet Balık, Erol Sert, Cengiz Bayram, Adnan Birim, Tahir Şanlı, Adem Karaca, Fatma Sarı, Harun Bingöl, Mehmet Uçar, Hayri Çelik, Vedat Özdenizer ve Mustafa Türk. Denetim Kurulu’na Kenan Seyrek, Musa Demir ve Fuat Koç seçildi.Kaynak: Kançevder'in adı da başkanı da değişti 

Haber Etiketleri KANÇEVDER, İZKANDER,
Yorumlar


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
Günün Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
2017-2018 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
Başakşehir
Beşiktaş
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELİM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandıra Kefken Açıklarında 117 Mülteci Yakalandı
Gülşen - Yatcaz Kalkcaz Ordayım
Kandıra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balıkçılarla Karadeniz
Cem Yılmaz Kandıra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tümünü Göster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Röportaj, Kenan Evren Vefat Etti, elazığspor, Kandıra Döngeller Köyü, Paşaağzı Plajı, Mustafa Öğren, LEVENT GÖDEK, FOX TV, BODRUM SATILIK VİLLA, Ünal Köken, Balıkesirspor , Mustafa Ceceli, Kefken Muhtarı, Sertan Kulaç, Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı, Zekeriya Bayraktar, AFRİN ŞİİR, Ekmek Fırını, Deniz Çezik, Kandıra Cebeci Plajı, Acun Ilıcalı, Teksen İlköğretim Okulu, M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi, İzmit Lisesi Okul Aile Birliği, Ergün Arık, KANDIRA İZMİT YOLUNDA KAZA, Doç.Dr. Ümit Alnıaçık, İHALE 2017, Tenis, CANLI YAYIN,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandıra Haber Facebook Kandıra Haber Twitter Kandıra Haber Haber Akışı Kandıra Haber Youtube Kandıra Haber Foto Galeri Kandıra Haber Video Galeri © Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakkı saklıdır.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ÖZCAN