KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERİNİZ OLSUN
Ayşe Yolcu: İşte özlenen ve olması gereken başkan..
Ayşe Yolcu'nun 30.04.2019 tarihli köşe yazısı sizlerle..
Orhan Gencebay Yoğun Bakımda
Gencebay'ın iki damarına stent takıldı.
TURKCELL'de İNTERNET GİTTİ!
Turkcell ve Superonline aboneleri bir süredir internet bağlantısına erişemiyor.
KANDIRA'da ADNAN TURAN DÖNEMİ..
Kandıra’nın yeni belediye başkanı kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı Adnan Turan old
AKP'li Erdinç Şentürk Giderken Bombaladı
AKP'li Erdinç Şentürk Giderken Bombaladı
AKP\'li Erdinç Şentürk Giderken Bombaladı
AKP Kandıra İlçe Teşkilatı'nın 5.Olağan Kongresi'ne eski ilçe başkanı Erdinç Şentürk'ün sözleri damga vurdu. Yeniden aday gösterilmeyerek görevini Yunus Özder'e devreden Şentürk, "AKP'de demokrasi işlemiyor" dedi
  Bu haber, 11 ARALIK 2014, Persembe 12:17:06 tarihinde eklenmiştir.

AKP Kandıra İlçe Teşkilatı'nın 5.Olağan Kongresi'ne eski ilçe başkanı Erdinç Şentürk'ün sözleri damga vurdu. Yeniden aday gösterilmeyerek görevini Yunus Özder'e devreden Şentürk, "AKP'de demokrasi işlemiyor" dedi.

AKP Kandıra İlçe Teşkilatı'nın 5.Olağan Kongresi, Turan Güneş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Erdinç Şentürk'ün aday gösterilmediği Kandıra'da ilçe başkanlığı görevini Yunus Özder devraldı. Kongre, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İl gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Kandıraspor Kulüp Başkanı Hakkı Buruş, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı avukat Emel Ceylan Balcıoğlu ve partililerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Kongreye milletvekillerinin katılımı ise olmadı. 
 
ÖZDER, PARTİLİLERİ KARŞILADI
Kongre öncesinde Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın konseri gerçekleştirildi. İlçede tek aday olarak gösterilen Yunus Özder ve yönetimi salona gelen partilileri tek tek karşıladı. Özder'in yönetiminde yer alan erkek üyeler kırmızı kravat, kadın üyeler ise kırmızı fular taktı. Kandıra'daki kongrede, diğer kongreler göre güvenlik önlemleri ve üst arama işlemleri yapılmadı. 431 delegenin oy kullanma hakkı olduğu Kandıra ilçe kongresinde 25 ilçe yönetimi ile 23 il delegesi seçildi. Kongrede divan başkanlığını Halit Çokan, yardımcılıklarını ise Vezir Kara, Mustafa Karakoç, Aygün Çetin ve Murat Ölmez yaptı.
 
'DEMOKRASİ İŞLENMEMESİNDEN RAHATSIZIM'
Kongre, Şanlıurfa'da şehit düşen Karamürselli Kadir Yıldız ve şehitler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla, ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını eski ilçe başkanı Erdinç Şentürk yaptı. Şentürk, "Çok şey dememe gerek. partinin kurucu üyelerindenim. İki dönem ilçe başkanlığı yaptım. Kandıra'ya hizmet etmeye çalıştık. Parti teşkilatımız Yunus Özder'i aday gösterdi. Bu süreçte bizler nasıl 12 Eylül anayasasından rahatsızsak, parti içi demokrasinin işlenmemesinden rahatsızım. Burada yarış olması gerekiyordu. Bu işler uzaktan seyretmekle, İzmit'te oturmakla olmaz" dedi.
 
KARAOSMANOĞLU ERKEN AYRILDI
Karamürsel'deki şehit cenazesine katılacak olması sebebiyle protokol konuşmalarında Şentürk'ün ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı. Bu zamana kadar parti ve belediye olarak Kandıra'ya gereken hizmeti verdiklerini söyleyen Karaosmanoğlu, "Yaptığımız yatırımları vatandaşlarımız sandıkta en iyi şekilde değerlendirdi. Kandıra'da bundan sonra köylerimizi daha cazip hale getireceğiz. Gençlerimiz artık buradan gitmek istemeyecek" şeklinde konuştu.
 
'DEMOKRASİ İŞLİYOR'
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise "4 yıl sonra benden sonra kim gelecek bilmiyorum. O günün şartlarında parti büyüklerinin vereceği karardır. Biz başarılı olmak istiyorsak karara " diyerek Şentürk'e cevap niteliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Kongrede son olarak söz alan il başkanı Mahmut Civelek ise, "Biz parti içi demokrasiyi sonuna kadar işletiyoruz. Biz istişare ettik, adayları Ankara'ya götürdük. Aynı yöntem geçen dönem de yapıldı. O zaman Ankara Erdinç kardeşimizi seçmişti. Biz Kandıra'da Erdinç kardeşimiz ve ekibi sayesinde  seçimleri kazandık. Bugün ise Yunus Özder'i seçtik. Bunlar nasiptir, böyle bakmak lazım. Nasibi olan buraya gelir, görevini yapar ve gider" ifadelerini kullandı.
 
'CHP'LİLER NUTUK'U OKUMAMIŞLARDIR'
Civelek, "Nutuk, Atatürk'ün '19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktım' cümlesi ile başlar. CHP'lilerin çoğu Nutuk'u da okumamıştır. Osmanlıca'nın ders olarak konulmasını Türkiye'nin başka yerlere çekilmesi olarak algılayanlar, Atatürk'ün yazdığı Nutuk'u ilk baskılarından okusunlar. 1928'de Harf İnkılabı ile birlikte bütün tarihimiz ve köklerimizle ayrıştık" dedi. Civelek il gençlik kolları başkanına da seslenerek, "Genç üyelerimiz KOMEK tarafından açılan Osmanlıca kurslarına gitsinler" dedi.  
 
PARTİYE ÜYE KAZANDIRIN
Kandıra ilçe başkanlığı görevine getirilen Yunus Özder, "Erdinç kardeşimiz merak etmesin, devrettiği bu görevi en yukarılara taşıyacağım. Bugün burada bir kampanya başlatarak, hepinizden partiye 10 üye kazandırmanızı istiyorum. Kandıra ilçemizde bu bayrağı en yukarıya taşıyacağımıza söz veriyorum" dedi. Konuşmaların ardından Yunus Özder ve ekibi sahneye çağrılarak tanıtıldı.
 
YUNUS ÖZDER'İN YÖNETİM KURULU
Yunus Özder, Mesut Tekin, Atlıhan İpek, Murat Tonguç, Rahmi Üresin, Sertan Kulaç, Ramazan Ören, Ruhi Yaşar Sezgin, Mustafa Sezgin, Erol Ölmez, Recep Türkdoğdu, Halil Özbek, Erkan Öztürk, Yüksel Sağlam, Harun Bektaş, Güven Durak, Cüneyt Özcan, Aşır Gürbüz, Cevat Taşdelen, Ahmet Yazıcı, Hüseyin Tanrıkulu, Zeynep Cici, Gülfem Uztürk, Aygül Çetin, Nazmiye Ceylan
 
İL DELEGE LİSTESİ
Yunus Özder, Erdinç Şentürk, Ünal Köken, Aygül Çetin, Murat Ölmez, Yüksel Sağlam, Hüseyin Tanrıkulu, İskender Yazıcı, İsmail Genç, Muhsin Tekol, Mustafa Akkoç, Ayhan Midilli, Ayhan Kılıç, Hakan Akbaş, Nihat Ayvazoğlu, İrfan Kurt, Ercüment Şahin, Mevlüt Akdeniz, Yüksel Özkan, İsmail Akalın, Haluk Şen, Mustafa Kurt, Hüseyin Ergül
Yorumlar


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Haber Etiketleri Erdinç Şentürk, Yunus Özder, AKP Kandıra İlçe Teşkilatı,
Günün Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Hangi Sahili Tercih Ediyorsunuz?
Seyrek
Bağırganlı
Cebeci
Babalı
Dikili
Sarısu
Pembe Kayalar
Kovanağzı
Kapri Koyu
Kefken
Kumcağız
Kerpe
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELİM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandıra Kefken Açıklarında 117 Mülteci Yakalandı
Gülşen - Yatcaz Kalkcaz Ordayım
Kandıra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balıkçılarla Karadeniz
Cem Yılmaz Kandıra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tümünü Göster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TOKİ TAM LİSTE, Sabah, KANDIRA DA HİNDİ ALABİLECEĞİM YERLER, Kandıra Kent Konseyi, AKP ADNAN TURAN, M.Kazım Dinç Devlet Hastanesi, Gürkan Turizm Otobüs Saatleri, Mehmet Sarıcan, Kandıra Belediyesi Sevgi Evi Mağazası, Nevin Genç, GRAM ALTIN 2018, Kandıra Belediye Başkanlığı, Final, İzmit Hava Durumu, Var mısın Yok musun, KANDIRA YOLUNDA TRAFİK KAZASI, Ramazan Pidesi Denetimi, Rumelikavağı Mahallesi Muhtarı, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı, Kenan Evren Öldü, Kandıra İlçe Teşkilatı, Kandıra Muhtarlar Derneği, Kandıra Orhan Mahallesi, Kefken İstanbul Otobüs Saatleri, Kandıra'da Okul Müdürleri Belli Oldu, Özbey Okulu, Kandıra MYO Banka ve Sigorta bölümü, tokat, 2B Bedelleri, Kandıra Kovanağzı,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandıra Haber Facebook Kandıra Haber Twitter Kandıra Haber Haber Akışı Kandıra Haber Youtube Kandıra Haber Foto Galeri Kandıra Haber Video Galeri © Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakkı saklıdır.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ÖZCAN