KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERİNİZ OLSUN
AREF : AYAKLARIMI HAREKET ETTİREMİYORUM
Antalya'da gösteri hazırlığı yaparken kobra yılanı tarafından ısırılan İllüzyonist Aref, ayaklarını
WhatsApp'a 3 Yeni Özellik Geliyor
Şimdiye kadar yapışkanlar (stickers) gönderilemeyen mesajlaşma yazılımı WhatsApp, bu özelliği de ben
TURABİ ÇAMKIRAN'IN DEDESİ VEFAT ETTİ
'Survivor 2018' yarışmasıyla adından söz ettiren Turabi Çamkıran'ın dedesi vefat etti.
BEDELLİ ASKERLİK KESİNLEŞTİ 2018
Bedelli askerlikle ilgili beklenen açıklama son dakika olarak geldi.
Ünal Köken Borcu Açıkladı "5 Milyon 300 Bin TL"
Ünal Köken Borcu Açıkladı "5 Milyon 300 Bin TL"
Ünal Köken Borcu Açıkladı \
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, belediye meclisinin Kasım ayı oturumunda belediyenin maliye, SGK ve diğer borçlarıyla ilgili detaylı bilgi vererek, borçların 36 ay içerisinde ödeneceğini belirtti.
  Bu haber, 05 KASIM 2014, Carsamba 15:17:25 tarihinde eklenmiştir.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, belediye meclisinin Kasım ayı oturumunda belediyenin maliye, SGK ve diğer borçlarıyla ilgili detaylı bilgi vererek, borçların 36 ay içerisinde ödeneceğini belirtti.

Kandıra Belediye Meclisi’nin Kasım ayı oturumunda 4 gündem maddesi görüşüldü. Birinci gündem maddesinde Balaban Köyü’ne bağlı olan Hediyeli Mahallesi’nin sınırlarının yeniden çizilmesi görüşüldü. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Birimi’nin çalışmaları sonucu tapusu Balaban Köyü’nden ayrılan Hediyeli Mahallesi’nin yeni sınırı oy birliğiyle meclisten geçti.

KARDEŞ ŞEHRİMİZ; HALİNOW

İkinci gündem maddesinde ise Polonya’nın Halinow şehri ile kardeş ilçe olma projesi görüşüldü. Belediye Başkanı Ünal Köken, bu projenin Kandıra’nın ufkunun genişlemesi açısından çok iyi bir fırsat olduğunu savunarak, “Zaman zaman bizim ilçemizden 5 kişi Halinow şehrine, zaman zaman da onlardan 5 kişi bizim ilçemize gelerek, köylerimizi gezecek, kültürlerimizi öğrenecekler. Biz de aynı şekilde onların şehrini gezip göreceğiz. İlçemizin değerlerinin daha çok kişi tarafından tanınması, bilinmesi bizim için çok iyi bir fırsat. Bu konuda desteğinizi bekliyorum” dedi. İlgili madde oy birliğiyle meclisten geçti.

MAHALLE KONAKLARI İÇİN İLK ADIM 

Üçüncü gündem maddesinde belediyenin Avrupa Belediyeler Birliğine üyeliği görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Dördüncü gündem maddesinde ise Kandıra Belediyesi’nin İzmit Belediyesi ile kardeş belediye olması görüşüldü. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Köken, projeleri arasında yer alan mahalle konaklarını İzmit Belediyesi’ne yaptırmak için böyle bir yasal adım gerektiğini ve mahalle konaklarının alt yapısının oluşmasında atılan ilk adım olduğunu açıkladı. İlgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

VERGİ BORCU YAPILANDIRILDI 

Gündem maddelerinin bitiminin ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Köken, belediyenin vergi borçlarına dair açıklamalarda bulundu. Uzun zamandır SGK’ya olan borç ve diğer vergi borçlarıyla ilgili detaylı açıklama yapan Köken, “Belediyemizin vergi borçlarını yapılandırdık. 31 Aralık’ta ilk ödememiz başlayacak. 36 ay taksitle borcumuzu ödeyeceğiz. Belediyemizin vergi borcu şu anda 5 milyon 300 TL. Bunun 2 milyon 200 TL’si silindi. 3 milyon 600 lirası yapılandırmaya girdi. Bu borcu 2 ayda bir olmak üzere 130 bin lira taksitle ödeyeceğiz. Maliye durumumuz bu” açıklamalarında bulundu. 

BORÇLAR 36 AY SONRA BİTİYOR

Uzun zamandır konuşulan SGK’ya olan borçla ilgili açıklama yapan Başkan Köken, “Sosyal Güvenlik Kurumu’na da 6 milyona yakın borç var. Onun yapılandırması da önümüzdeki günlerde belli olacak. Başvurumuzu yaptık. Bunun da yapılandırılmasının aylık 140 bin lira taksitle olacağını düşünüyoruz. Yani 36 ay sonra belediyemizin üzerinden büyük bir yük kalkacak. 36 ay sonra gerek iller bankasından gelen pay ile gerekse kendi gelirlerimiz ile güçlü bir belediye olarak Kandıra’mıza hizmet edeceğimize inancımız tam. Tabi bu 36 ay boyunca Kandıra’ya hiçbir hizmet yapamayacağız anlamına gelmez. Elbette gerekli çalışmaları yapacağız” diye konuştu. 

DİĞER BORÇLAR; 2 MİLYON 620 TL

Maliye ve SGK borçlarının dışındaki borçlarla ilgili de açıklama yapan Başkan Köken, “2 milyon 620 lira civarında da diğer borçlarımız var. Pazar yerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne 1 milyon borcumuz var. Kültür varlıklarından dolayı 980 bin lira borcumuz ve kalkınma ajanslarına 230 bin lira borcumuz var. Türkiye Belediyeler Birliği’ne 15 bin, Belediye Birliklerine 2 bin lira borcumuz var. Bu borçları tamamen bitirmeyi düşünüyoruz. Mesela kültür varlıklarının 980 bin liralık borcunu, bölgemizde kültürel varlık olarak bilinen yerlere proje yaparak bu borçları sildirmeyi hedefliyoruz. Büyükşehir ile olan borçları da ödeme yapmadan ortak projelerle sildirmeyi planlıyoruz. Onun dışındakiler borç olarak sayılmaz zaten” ifadelerini kullandı. 

EN İYİ BELEDİYE

“Bu verilerle Kocaeli’ndeki en iyi belediye olduğumuzu düşünüyorum” diyen Başkan Köken, “Ben el birliğiyle çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Kandıra’nın geçmişten bu yana görüldüğü, bilindiği gibi birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Projelere, yatırımlara ve hizmete ihtiyacı vardır. Ben hep birlikte Kandıra’mızı hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizin bozulmayacağına inancım tam” dedi.

Haber Etiketleri Ünal Köken, Belediye Borçları,
Yorumlar


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
Günün Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
2017-2018 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
Başakşehir
Beşiktaş
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELİM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandıra Kefken Açıklarında 117 Mülteci Yakalandı
Gülşen - Yatcaz Kalkcaz Ordayım
Kandıra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balıkçılarla Karadeniz
Cem Yılmaz Kandıra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tümünü Göster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
AREF, Kocaeli Valili, Gazanfer Evin, Zekeriya Bayrakdar, Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu Müdürü Necati Duyar, İşadamı Günay Gülcü, Arıklar Göleti, AFRİN OPERASYONU, Konyaspor, Derince İlçe Emniyet Müdürü, Samsunspor-Kayserispor, Van Persie, SÜPER AMATÖR LİG, Kandıra Görele Pidecisi Telefonu, Taşoluk, Fener Şenliği, BARCELONA, AKP Kandıra İlçe Teşkilatı, Kandıra Koruklar Trafik Kazası, Askerlik, Yeni Zellanda, TUĞÇE ARAL, UZAY YOLU, 1, Haber, Mahmut Terzioğlu, Can Pazarı, Kandıra Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma ve Derneği, temizlik, 1 Milyon Üye,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandıra Haber Facebook Kandıra Haber Twitter Kandıra Haber Haber Akışı Kandıra Haber Youtube Kandıra Haber Foto Galeri Kandıra Haber Video Galeri © Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakkı saklıdır.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ÖZCAN