KANDIRA HABER

KANDIRA SAHİLSPOR TOP BAŞI YAPTI | ÖZEL HABER

Kandıra'nın Kurtyeri Köyü'nde bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden, Kandıra Sahilspor 10 Haziran 2021 tarihinde Kurtyeri Köyü Petrol Mahallesinde bulunan antrenman sahasında ilk antrenmanını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

13 Haziran 2021, Pazar 02:24:23

KANDIRA SAHİLSPOR TOP BAŞI YAPTI | ÖZEL HABER

Kandıra'nın Kurtyeri Köyü'nde bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden, Kandıra Sahilspor 10 Haziran 2021 tarihinde Kurtyeri Köyü Petrol Mahallesinde bulunan antrenman sahasında ilk antrenmanını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Kandıra'nın ilçe dışında kurulan ilk amatör köy takımı ve futbol okulu olma özelliğini taşıyan Kandıra Sahilspor, Kefken ve çevre köylerinde spora meraklı gençleri keşfedip yetiştirmek ve Türk futboluna kazandırmayı hedefliyor.

BU TARİH KEFKEN VE YÖRESİ İÇİN BİR MİLAT

Tarihi antrenman bölge halkı tarafından yoğun ilgi ile takip edildi.

Kulübün ilk kurucu heyetinde başkan Muharrem Boz yönetim kurulu ise, Hasan Bahadıroğlu, Haydar Bir,Naim Alkan,Hüseyin Çevik,Tuncay Boz ve Doğukan Boz'dan oluşturuldu. Kulübün ayrıca resmi kongresini 20 Temmuz'da gerçekleştirileceği bildirildi..

HEDEF YENİ GÖKDENİZ'LER YETİŞTİRMEK.

Kandıra Sahilspor geçici başkanı Muharrem Boz açılışa özel yaptığı konuşmasında şunları söyledi..

Boz; ''Yıllarca Kocaeli ve Sakarya gibi bölgelerde futbol oynadım.Futbol benim için hayatımda bir parça ve futboldan kopmadım.Antrenörlük de yaptım.Ama bu benim hayalimdi.Çocukluğumda bizlerde böyle imkanlar sunulmuş olsaydı belki A Milli takıma kadar yükselebilirdim.Şimdi futbol sevdalısı biri olarak genç kardeşlerimizin hayallerini gerçekleştirmek için buradayım.

Amacımız yeni Gökdenizler yetiştirmek. Fubolun yanı sıra bu çocuklarımıza okumanın ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu, yaşamları boyunca unutulmayacak dostlukların ve arkadaşlıkların burda yaşayacağını ve hayatın futbol dışında karşılaşacağı bir çok zorluğa daha iyi daha güzel kararlar vereceklerini aldıkları bu eğitimle yanılmayacaklarını ilerideki zamanlar gösterecektir.

Bugün burada samimi olarak söylemek isterim,özellikle Kurtyeri Köyü Muhtarı Hasan Bahadıroglu'na ve Ballar Köyü Muhtarı Yüksel Horos'a, iş adamı Kerim Cebeci'ye verdikleri destek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum'' dedi.

"BUGÜN ÇOK DUYGUSAL ANLAR YAŞADIM"

Kandıra Sahilspor yönetimine destek verenlerin başında gelen, Kurtyeri Köyü Muhtarı Hasan Bahadıroğlu ''Bugün burada 7-14 yaş altyapı sporcularının ve ailelerin heyecanı görülmeye değer anlar yaşattı.Gerçekten çok duygulandım.Bu projede öncelikle emekleri olan hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.Ve herkesin bu projeye destek vermesini canı gönülden istiyorum" şeklinde konuştu.

60 SPORCU İLE AÇILIŞ

Kandıra'nın sahilleri ve yemyeşil doğası ile tanınan Kefken, Cebeci, Karaağaç, Ballar, Akçabeyli,Çamkonak,Kurtyeri gibi köylerin bulunduğu bölgede gençlerin gelecekte sportif becerilerinin yanısıra sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlayacak kulübün şimdiden 60 kadar sporcusu bulunuyor.

Bölgedeki ilköğretim okulları beden öğretmenleriyle koordinasyon içerisinde olduklarınıda belirten Başkan Muharrem Boz "Futbolculuğunda ve teknik adamlığındaki yaşadığı heyecanlardan farklı bir duyguyu yaşadıklarını sporcu kardeşlerimizle bölgemizde güzel bir çalışma örneği gerçekleştirerek uzun yıllara yayılan bir projenin ilk adımlarını atıyoruz tüm bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

GÖKDENİZ BAYRAKDAR SÜPRİZİ..

Kandıra ve çevre köylerde spora ve sporcuya her zaman ve her konuda destek veren Kandıra Haber Gazetesi Kandıra Sahilspor'un açılışını canlı yayınla okuyucularına duyurdu.

Canlı yayın programına ve açılışa katılan Kandıra ve Kocaeli'nin gururu U-21 Milli Takımımızın,Kocaelispor'un eski Antalyaspor'un yeni yıldız oyuncusu Gökdeniz Bayrakdar canlı yayına katıldı..

Bir çok konuda yöresine sahip çıkan ve destek veren Milli futbolcumuz Gökdeniz Bayrakdar ''Burada yeni Gökdenizlerin yetişeceğini biliyorum.Yöreye gerekli bir yatırım. Bugün burada olmaktan ve genç kardeşlerimize destek olmaktan dolayı onur duydum.

İlk antrenmana katılan milli futbolcumuz Gökdeniz Bayrakdar doğduğu büyüdüğü mahallesine bu kulübü kazandıran emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrencilerin antrenman programlarına ulaşımının özel servislerle yapılacağı futbol okulunun çalışmaları yaz boyunca devam edecek.

Futbol okulunun servislerini üstlenen işadamı Haydar Bir ''Nerede hangi köyde bir evladımız var ise bize ulaşsın, biz orada olacağız.Onu evinden alıp evine teslim edeceğiz.Hiç kimsenin gözü arkada kalmasın" dedi.

Bir dönem Trabzonspor ve Galatasaray futbol takımlarında başarı ile oynayan , Alanyaspor un başarılı oyuncusu Ceyhun Gülselam'da Kandıra Sahilspor'a malzeme desteğinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı, Tahir Büyükakın ve Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan'ın destekleriyle antrenman tesislerinin düzenlenmesinde kısa sürede bu noktaya geldiklerini belirten yetkililer hedeflerinde altyapıya eğitime önem vererek çocuklarımıza sporunda ötesinde eğitimin önemine dikkat çektiler.

GENEL KONGRE 20 TEMMUZ'DA.

20 Temmuz 2021 tarihinde olağan kongresini yapacak olan Kandıra Sahilspor çalışmalarına Kurtyeri Petrol Mahallesi'ndeki tesislerinde devam ediyor.

Özel Haber: Kadir Özmen 

KANDIRA SAHİLSPOR GÖKDENİZ BAYRAKDAR