KANDIRA HABER

Kefken Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem'in Kızı Sevil Doğan Hayatını Kaybetti

Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem’in kızı Sevil Doğan (30), hayatını kaybetti.

23 Temmuz 2019, SALI 22:56:08

Kefken Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem\'in Kızı Sevil Doğan Hayatını Kaybetti

Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem’in kızı Sevil Doğan (30), hayatını kaybetti.

Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem ve Saniye Ekrem çiftinin Hatay’da yaşayan kızları Sevil Doğan (30), geçtiğimiz hafta kadın hastalığı nedeniyle küçük bir operasyon geçirmek üzere Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde ameliyata girmişti. 

Operasyonun başarılı geçtiğini söyleyen doktor, Doğan’ı servise aldı ancak iddialara göre Doğan’ın ameliyat esnasında kalın bağırsağı kesilmişti ve durumu çok geç fark edildi. 

5 gün yoğun bakımda kalan Doğan, dün gece yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybetti. 

DOKTORDAN ŞİKAYETÇİ

Acılı baba Zeynel Abidin Ekrem, yaptığı açıklamada hastane yönetimine dava açacağını belirterek, “Kızım küçük bir operasyon için ameliyata girmişti. Doktor operasyonun güzel geçtiğini söyleyip kızımı servise aldı. Sancıları geçmeyince de gaz sancısı tanısı koyup hemşirelere lavman yaptırdı. Ameliyat esnasında kalın bağırsağı kesildiği için tüm dışkısı iç organlarına aktı. Bağırsağın kesildiğini çok geç fark ettiler. Bu esnada enfeksiyon kaptı. Doktordan ve hastane yönetiminden şikayetçi olacağım” dedi. 

CENAZESİ YARIN

Hatay’da Sahil Güvenlik Komutanı olan Mahmut Doğan’ın eşi Sevil Doğan’ın cenazesi yarın (Çarşamba) öğle namazına müteakip Kefken Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Potlar Mahalle Mezarlığı’na defnedilecek.

Zeynel Abidin Ekrem Sevil Doğan Sevil Ekrem