KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERNZ OLSUN
KANDIRA AKP BELEDÝYE BAÞKAN ADAYI KÝM OLACAK?
Kocaeli’nin turizme açýlan penceresi olan Kandýra Ýlçesi son 5 yýldýr oldukça kötü yöne
KOCAELÝSPOR 2-0 MUÐLASPOR
Kocaelispor, bugün konuk ettiði Muðlaspor’u zorlanmadan geçti.
YAKUP KARAASLAN'DAN BÜYÜKAKIN PAYLAÞIMI
AK Parti Kandýra Belediye Baþkan Aday Adayý Yakup Karaaslan sosyal medya hesabýndan yaptýðý p
TAHÝR BÜYÜKAKIN RESMEN ADAY
Cumhurbaþkaný ve AK Parti Genel Baþkaný Recep Tayyip Erdoðan, Ýstanbul Haliç Kongre Merkezi'n
DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKELERÝ BELLÝ OLDU
DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKELERÝ BELLÝ OLDU
DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKELERÝ BELLÝ OLDU
Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanýn en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sýralamasýnda 74’üncü olduðu görüldü.
  Bu haber, 03 Eylul 2018, Pazartesi 18:38:58 tarihinde eklenmitir.

TÜRKÝYE 74’ÜNCÜ SIRADA

Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanýn en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sýralamasýnda 74’üncü olduðu görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, dünya üzerindeki ülkelerin mutluluk oranlarýný ele alan araþtýrmayý inceledi. Ajans Press’in Birleþmiþ Milletler(BM) Sürdürülebilir Kalkýnma Çözümleri Aðý verilerinden ve medya yansýmalarýndan derlediði bilgilere göre, Türkiye’nin mutluluk alanýnda 74’üncü sýrada yer aldýðý görüldü. Dünya mutluluk Raporu’nda ilk sýraya yerleþen ülke ise Finlandiya olarak belirlendi. Finlandiya’yý sýrasýyla Norveç, Danimarka, Ýzlanda, Ýsviçre, Hollanda ve Kanada’nýn takip ettiði saptandý.

EN MUTSUZ ÜLKE BURUNDÝ

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleþtirdiði medya araþtýrmasýnda konuyla ilgili yazýlý basýna yansýyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yýlý içerisinde gerçekleþtirilen medya incelemesinde, mutluluk endeksi ile ilgili 6 bin 984 haber çýkýþý tespit edildi. Mutluluk seviyesini belirlemek için çeþitli unsurlar kullanýlýrken, bunlarýn baþýnda kiþi baþýna düþen gayri safi yurtiçi hasýla, sosyal yaþam, saðlýklý ömür beklentisi, yaþam tercihlerini yapabilme özgürlüðü, cömertlik ve yolsuzluk algýsý gibi kavramlar yer aldý. Rapor, 156 ülke baz alýnarak hazýrlanýrken 2015 ile 2017 yýllarý arasý verileri yansýttýðý görüldü. Listenin son sýrasýnda yer alan ülke ise Burundi olurken, dünyanýn en mutsuz ülkesi olarak kayýtlara geçti. Burundi’yi de Orta Afrika Cumhuriyeti bir ön sýradan takip ederken, Güney Sudan, Tanzanya, Yemen, Ruanda, Suriye, Liberya, Haiti ve Malavi gibi ülkelerin son 10’da yer aldýðý tespit edildi. Listenin 74’üncü sýrasýnda yer alan Türkiye’nin önünde yer alan ülke ise Belarus olarak tespit edilirken, bir gerisinde bulunan devlet Pakistan olarak kaydedildi.

Yorumlar


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
Gvenlik Kodu :    
 Haber Etiketleri ,
Gnn Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Hangi Sahili Tercih Ediyorsunuz?
Seyrek
Baðýrganlý
Cebeci
Babalý
Dikili
Sarýsu
Pembe Kayalar
Kovanaðzý
Kapri Koyu
Kefken
Kumcaðýz
Kerpe
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELÝM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandýra Kefken Açýklarýnda 117 Mülteci Yakalandý
Gülþen - Yatcaz Kalkcaz Ordayým
Kandýra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balýkçýlarla Karadeniz
Cem Yýlmaz Kandýra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tmn Gster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Dr. Hasan Hüseyin Can, Mobese, Kandýra MHP, Emine Ülker Tarhan, Cebeci Ýnfaz, Kandýra Yoðurdu, Yassýbað Köyü, CHP Kandýra Ýlçe Teþkilatý, Ýrfan Doðan, Deniz, Defne Samyeli, Akçakoca, Türk Hava Kurumu Kandýra Þubesi, Cebeci Plajý, Kandýra Ýzmit, KANDIRA KAZA HABERLERÝ, B Sýnýfý Ehliyet, Serap Kýlýç, Ýsmail Ekþi, KANDIRA GIDA OSB, KEFKEN PEMBE KAYALIKLAR, Özge Ulusoy, Anadolu’nun Sýcak Yüzleri, KANDIRA CEZAEVÝ YOLU, Seabird Hava Yollarý, Kandýra Cumhuriyet Savcýlýðý, Ölüm Yolu, Salim Yaþar, Kandýra Belediye Baþkan Adayý , Kandýra Bisiklet Yolu,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandra Haber Facebook Kandra Haber Twitter Kandra Haber Haber Ak Kandra Haber Youtube Kandra Haber Foto Galeri Kandra Haber Video Galeri Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakk sakldr.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ZCAN