KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERİNİZ OLSUN
BAHRİ YAVUZ ADAY DEĞİL
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz kongrede aday olmayacağını açıkladı.
800K ve 800C KANDIRA SAHİL SEFERLERİNE 15 HAZİRAN'da BAŞLIYOR
2 yıldır her yaz ayında denize girmek isteyen vatandaşların aktarmasız bir şekilde sahillere ulaşımı
COŞKUN SABAH'a KANDIRA KERPE'de ŞOK
Ramazan Bayramının ikinci günü Kerpe'de sezon açılış konseri için ünlü sanatçı Coşkun Sabah sahne al
KANDIRA SAHİLLERİNDE BAYRAMLA BERABER DENİZ SEZONU AÇILDI
Kandıra sahillerinde bayram tatiliyle birlikte deniz sezonu açıldı.
Başkan Ünal Köken,Bir Lüks Daire Daha Aldı
Başkan Ünal Köken,Bir Lüks Daire Daha Aldı
Başkan Ünal Köken,Bir Lüks Daire Daha Aldı
Kocaeli Barış Gazetesi’den Yılmaz Karabıyık’ın haberine göre, Kandıra Belediye Başkanlığı maaşı dışında başka bir geliri olmadığı bilinen Ünal Köken, İzmit Umutkent’teki lüks dairesi dururken aynı yerden 650-700 bin lira değerinde bir dubleks daire satın aldı.
  Bu haber, 24 Temmuz 2018, SALI 15:56:16 tarihinde eklenmiştir.

Kocaeli Barış Gazetesi’den Yılmaz Karabıyık’ın haberine göre, Kandıra Belediye Başkanlığı maaşı dışında başka bir geliri olmadığı bilinen Ünal Köken, İzmit Umutkent’teki lüks dairesi dururken aynı yerden 650-700 bin lira değerinde bir dubleks daire satın aldı.

30 Mart 2014 yılına kadar pek çoğumuzun adını duymadığı bir isim Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken… 

Başkan aday adayı olduğunda şans dahi verilmiyordu kendisine ancak AKP, onu aday gösterdi, seçimi kazandı. 1991 yılında Kandıra İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştu Köken, aynı yıl Teksen köyüne imam hatip olarak atanmıştı. O artık bir din adamıydı. Ardından Ahmethacılar köyüne tayini çıktı. 1997 yılında İŞKUR’da memur olarak göreve başladı, artık din adamı değildi. 2005 yılına kadar memur ve şef olarak görev yaptı. 2005 yılında eski Bekirpaşa Belediyesinde başkan yardımcılığı görevinde bulundu ancak başkan yardımcılığı 6 kadar sürdü. İSU Genel Müdürlüğüne Satın Alma Müdürü olarak atanan Köken, 3 yıllık görevinin ardından 4 yıl kadar da Ticari İşler Daire Başkanlığı yaptı. Elif Köken ile evli olan Ünal Köken, 4 yıldır Kandıra’yı yönetiyor.

EŞİ BELEDİYEDE İŞE ALINMIŞTI

Zaman zaman türlü şikayetlerle geldi gündemimize Köken… Özellikle başkan yardımcıları ve müdürlerini değiştirmesiyle adından söz ettirdi. Köken’i gündeme taşıyan en dikkat çekici konu ise eşi Elif Köken’in, İzmit Belediyesince Kadın Sosyal Yaşam Merkezine Genel Koordinatör olarak alınmasıydı. Evet, bir belediye başkanının eşi başka bir belediye başkanı tarafından resmen üst düzey bir yönetici olarak dolgun maaşla işe alınmıştı. Bu olayı haberleştirdikten sonra konuya vakıf olan kimi AKP’liler, durumu dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na bildirdi ve Elif Köken alelacele istifa etmek durumunda kaldı. Ne İzmit Belediyesi ne de Ünal Köken’den konuya dair şu güne dek tek bir açıklama yapılmadı. Zaten yapabilecekleri de bir açıklama da yoktu, daha doğrusu bu olayın izahı yoktu.

KENT KONUT’UN LÜKS PROJESİ

Evet, Ünal Köken’in 1991 yılından bu yana çalıştığı yerleri saydık. 27 yıldır bir fiil çalışıyor. Şu anda aldığı maaş da öyle çok uçuk değil aslında. Nüfusa göre hesap yapıldığı için 50 bin 500 civarında nüfusa sahip Kandıra’da başkanın aldığı maaş 8-10 bin lira arasında. 4 yıl boyunca aldığı maaşı hiç harcamasa birikecek olan para 500 bin lirayı bulmuyor ama göründüğü üzere Başkan Köken, paraya kıyan biri, harcarken pek cimrilik yapmıyor. Buna rağmen Kent Konut’un yaptığı lüks projelerden olan İzmit Umutkent’te yaklaşık 550 bin lira değerinde bir dairesi var Köken’in, Kandıra’da ise kirada oturuyor. Daha önce çalıştığı kurumlarda belli ki birikim yapmış, 550 bin lira değerinde bir daire almış! Ama birikimi bu kadarla da sınırlı değilmiş Köken’in meğer… Bir daire ile yetinmeyen Köken, yine Umutkent’te bir daire daha satın almış yaklaşık 1 ay kadar önce, üstelik dubleks. Umutkent’te dubleks daire fiyatlarının 650-700 bin lira civarında gittiği söyleniyor. 1 aydır dairede tadilat var.

UMUTKENT, TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Umutkent, CHP’liler tarafından 2013 yılında gündeme getirilmiş, Büyükşehir Belediyesinin yan kuruluşu olan Kent Konut’un durumu iyi olmayan aileler için konut projeleri hazırlaması gerekirken lüks daireler inşa etmesi tepkilere neden olmuştu. Dönemin CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül, “Umutkent’te kamu vicdanı sızladı. Kent Konut’a büyük yetkiler verip yerli müteahhitleri yok ederek ekonomiyi bozmaya çalışıyorlar. Büyükşehir’in Kent Konut ile ilgili aldığı bütün kararlar karanlıktır” demişti. O lüks dairelerden birinin de Ünal Köken tarafından alındığı kimi kesimler tarafından biliniyordu. Umutkent, şimdi, Ünal Köken’in aldığı lüks dubleks daire ile gündemde. Köken, diğer dairesini satacak mı, bu lüks dubleks kaç paraya mal oldu? Merak ediliyor. Ne diyelim hayırlı olsun!

Kaynak : KOCAELİ BARIŞ GAZETESİ

Yorumlar
Yorum  Nihat
ye kürküm ye
ye kürkün yee ne diyelim....
Yorum  caner
görünen
bu neki bu sadece görünen tarafı.... ya görünmeyenler..... uyuma kandıra adam kandır ayı soydu.....
Yorum  Selami
Kandıra
kandıra da ne dolaplar dönüyor al gülüm ver gülüm... anladı gideceğini ne koparırsam kâr sayıyor... Allah korkusu yok bunda.....


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Haber Etiketleri ÜNAL KÖKEN, ÜNAL KÖKEN DAİRE,
Günün Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Hangi Sahili Tercih Ediyorsunuz?
Seyrek
Bağırganlı
Cebeci
Babalı
Dikili
Sarısu
Pembe Kayalar
Kovanağzı
Kapri Koyu
Kefken
Kumcağız
Kerpe
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELİM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandıra Kefken Açıklarında 117 Mülteci Yakalandı
Gülşen - Yatcaz Kalkcaz Ordayım
Kandıra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balıkçılarla Karadeniz
Cem Yılmaz Kandıra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tümünü Göster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kumcağız Kefken, Mustafa Yılmaz, KERPE HARİTA, RODALLEGA TRANSFER, Kandıra Barajı, Kandıra Çubuklu Köyü, Yotube Video İndirme, Selahattin Okan, Korkmaz Tencere Fabrikası Ölümleri, KANDIRA AKP KADIN KOLLARI, Tiyatro Günleri, KAYNARCA SEL, twitter, yolu, Başaranspor, UEFA CEZA, KEFKENDE NERDE DENİZE GİRİLİR, Kadr Suresi, Ali Kır, Kadir Gecesi, Baklava için yufka nasıl hazırlanır, İYİ PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ, Kefken Palamutu, TÜBİTAK, fenerbahçe, Düzce Akçakoca Endüstri Meslek Lisesi, Deren Talu, U-19, Helin Avşar, Kefken sahili,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandıra Haber Facebook Kandıra Haber Twitter Kandıra Haber Haber Akışı Kandıra Haber Youtube Kandıra Haber Foto Galeri Kandıra Haber Video Galeri © Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakkı saklıdır.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ÖZCAN